LUMAC

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe

LUMAC Sp. z o.o

Polskie szyby zespolone

Zapytaj o nasze produkty

O nas

Ceniony w branży producent szyb zespolonych i szkła do szkleń strukturalnych, firma LUMAC z siedzibą w Kowalu, datuje początek swej działalności na rok 1991. W tym czasie, co chwila powstawały nowe firmy oferujące klientom nowe produkty i usługi, jednak nie wszystkie przetrwały próbę czasu. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LUMAC Sp. z o.o. należy do tych, które dobrze wykorzystały swoją rynkową szansę.

Firma początkowo znajdowała się w Lubieniu Kujawskim i zajmowała się głównie usługami szklarskimi i drobną produkcją szyb do mebli oraz luster. Obsługiwała rynek przede wszystkim lokalny, jednak wysoka jakość realizowanych prac promowała LUMAC coraz skuteczniej w całej Polsce. Pojawiły się kolejne, poważniejsze zamówienia, firma wprowadziła do swej oferty nowe produkty i zatrudniała kolejnych pracowników. W 1994 roku zakład został przeniesiony z Lubienia Kujawskiego do Kowala, gdzie w nowo zakupionych, przestronnych halach została uruchomiona produkcja szyb zespolonych. Nowoczesne maszyny i urządzenia, wydajna technologia, profesjonalne kwalifikacje załogi, wysoka kultura pracy – to wszystko złożyło się na znakomity poziom działalności, a co za tym idzie – zadowolenie klientów i kooperantów. Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych z siedzibą w Warszawie przyznał firmie LUMAC certyfikat bezpieczeństwa na wytwarzane w tej firmie szyby zespolone. To świadectwo umożliwiające powszechne stosowanie szyb jest dowodem spełnienia wysokich norm jakościowych.

Strategia, zakładająca nieustanne podnoszenie jakości swoich produktów, wymagań jakościowych stawianych przez Klientów wobec produktów firmy LUMAC, umożliwiła solidne umocowanie się na pozycji producenta cenionego w swej branży. Tę pozycję potwierdzają dotychczasowe prace zrealizowane przez spółkę, między innymi szkło dla obiektów takich jak: Hotelu Hyatt, Wiśniowy Bussines Park A, B, C, D i E, Rezydencja Pod Orłem, Dec i Dromex w Warszawie. Na liście realizacji figurują również prestiżowe obiekty takie jak: Rafineria Gdańska, ASM w Sopocie, Milenium i CHU CITY we Włocławku, Galeria Mazovia w Płocku, Teatr Aktora i Lalki w Opolu, Dom Kultury w Pawłowicach oraz wiele innych. Dzisiejsza pozycja naszej firmy jest efektem trafnej strategii, konsekwentnej realizacji przyjętych założeń, wysokiej jakości działania i szacunku dla Klienta oraz jego potrzeb. To solidne podstawy planowanego rozwoju firmy w nowych unijnych realiach rynkowych.

Realizując wcześniej założone cele jakościowe, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów, nasza firma ciągle unowocześnia park maszynowy, po to, aby produkcja była bardziej wydajna i efektywna. W roku 2011, przy udziale środków unijnych, została oddana kolejna nowoczesna hala produkcyjna, wyposażona w najwyższej jakości maszyny do produkcji i obróbki szkła laminowanego, malowanego, hartowanego. To również maszyny do cięcia szkła wodą, centra obróbcze, fazowarka, autoclaw, to automatyczny magazyn szkła współpracujący z automatyczną linią do rozkroku szkła. LUMAC inwestuje również we własne środku transportu, tj. samochody ciężarowe, którymi dostarcza swoje wyroby do Klientów, lub na budowy. We własnej flocie posiadamy różne pojazdy, od małych samochodów dostawczych, po duże auta ciężarowe samowyładowcze- HDS z przyczepami. Ostatnio zrealizowaną inwestycją był zakup w pełni zautomatyzowanej linii technologicznej do produkcji szyb zespolonych firmy Forel. Jest to już druga tego  typu linia tej firmy, pierwsza została zakupiona w 2014r.

Zadowolenie naszych Klientów jest sprawą najważniejszą.